Dr Józef Pluciński kontynuuje serię opowieści o wojennych losach Świnoujścia. Teraz przyszedł czas na opowieść o ostatnich tygodniach władzy hitlerowców w mieście, aż do maja 1945 roku, gdy w regionie pojawiły się wojska radzieckie.
Wizyta wieloryba na wodach Bałtyku w pobliżu Międzyzdrojów, była przyczynkiem do powstania najnowszego programu dr. Józefa Plucińskiego. Jak się przekonacie wieloryby dość często w swoich wędrówkach wpływały na Bałtyk. Jakie były ich losy? O tym opowiada popularny świnoujski historyk.
Zapraszamy na drugą część programu poświęconego historii nalotu na Świnoujście. Do tamtych wydarzeń z okazji zbliżającej się rocznicy bombardowania miasta wraca dr Józef Pluciński.
Zbliża się kolejna rocznica alianckiego nalotu na Świnoujście. Temat wydarzeń tamtych dni 1945 roku podejmuje w swoim programie historyk Józef Pluciński. Zapraszamy na pierwszą część.
Świnoujski historyk dr Józef Pluciński w swojej audycji powraca do wojennych losów miasta. Od wschodu do Świnoujścia zbliża się armia czerwona, w tym czasie ówcześni mieszkańcy postanawiają ewakuować się w głąb Niemiec.
Dziś niektórzy od niego odchodzą, wybierając np. w kuchni prąd. Jednak wciąż w wielu budynkach jest konieczny. Gaz. A kiedy w Świnoujściu powstała pierwsza gazownia? Zapraszamy na kolejny odcinek programu dr. Józefa Plucińskiego.
Dziś to już standard. Klik i pali się światło, gotuje woda w czajniku elektrycznym, a 24 godziny na dobę pracuje lodówka. Bez prądu nie wyobrażamy sobie życia. A jak i kiedy w Świnoujściu pojawiła się elektryczność? Zapraszamy na kolejny odcinek programu "Ludzie i zdarzenia".
W tym roku przypada 50 rocznica otwarcia w Świnoujściu Muzeum Rybołówstwa. Placówki, którą osobiście zakładał... dr Józef Pluciński, będąc przez wiele lat dyrektorem. Posłuchajmy zatem, jakie były początki muzeum.
Na przestrzeni lat w Świnoujściu znajdowało się wiele pomników. O ich historii opowiada w swoim najnowszym programie dr Józef Pluciński.